Endüstriyel Tesislerde Vulcan Ürünlerimizin Faydaları

Tuz ve kimyasal kullanmayan, %100 bakım gerektirmeyen fiziksel su iyileştirme sistemi

Image

Endüstriyel Tesislerde Vulcan Ürünleri Kullanımı

Vulcan – Çevre Dostu Çözüm

Vulcan kullanımı, hızlı bir yatırım geri dönüşü ile kurulumların ilk gününden itibaren zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Endüstriyel Vulcan üniteleri, 40 “‘e kadar boru çaplarını işler ve hafif ve ağır endüstrilerdeki her türlü uygulama için çözümler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Boru çaplarına ve boru malzemelerine yönelik özelleştirilmiş ayarlama, 10 farklı sisteme entegre programa dayanmaktadır.
Image
Image

Endüstriyel Tesislerde Faydaları

 • Üretim ekipmanının maksimum ömrü
 • Temizlik ve bakım maliyetlerinde tasarruf
 • Genel üretkenlikte artış
 • Enerji tüketiminin daha verimli kullanılması
 • Kimyasal ve tuz maliyetlerinde azalma
 • Kurulum sırasında üretim kaybı yok
 • Edinme maliyetlerinin hızlı geri ödemesi

Vulcan-Impulse – Teknolojisi

Vulcan – Impulse – Teknolojisi, kireç parçacıklarının yapışma gücünü ortadan kaldıran özel elektronik darbelerle suyu arıtıyor. Kireç bileşenleri basit bir şekilde ince bir toz olarak suyla yıkanır. Vulcan ayrıca mevcut tortuları da azaltır. Ek olarak, Vulcan paslanma ve çukurlaşma korozyonunu önleyen koruyucu bir tabaka oluşturur.

Vulcan ile Para Tasarrufu

Endüstri ekipmanı genellikle suyun buharlaşması ve döngüsünün neden olduğu kireç oluşumundan daha uygundur. Kireç buharlaşamaz, bu nedenle yeni bir su döngüsü başlatıldığında, kireç giderek daha fazla oluşur. Bu tür sert kirecin bu kadar sık çıkarılması pahalıdır. Vulcan, kireç birikintilerinin miktarını azaltır ve gerekli bakım miktarını azaltır. Devam eden maliyetler, onarımlar veya değişimler olmadan size kalıcı bir çözüm sunar.
Image
Image

Kireç ve Pasa Karşı Koruma

 • Boru sistemindeki mevcut kirecin azaltılması
 • Boruyu kesmeden kurulum
 • ½” den 40″’e kadar boru çapı
 • Tüm boru malzemelerinde çalışır – demir, bakır, plastik, paslanmaz çelik, PVC, bileşik borular, PE-X vb.
 • % 100 bakım gerektirmez
 • Tuz veya kimyasal madde içermeyen çevre dostu çözüm
 • Makine ve ekipmanların servis ömrünü uzatır
 • Önemli mineraller suda kalır
 • Uzun servis ömrü – tamamen akrilik döküm
 • 25 yıllık uluslararası garanti

Vulcan Su İyileştirmesinin Gözle Görülür Sonuçları

Uygulama örnekleri

 • Soğutma kuleleri
 • Isı eşanjörleri
 • Soğutucular ve soğutma sistemleri
 • Vakum pompaları ve valfleri
 • Öğütücüler ve karıştırıcılar
 • Kondansatörler
 • Endüstriyel fırınlar ve presler
 • Gıda işleme endüstrisi
Image
Image

Kurulum Örneği

Vulcan, ısı eşanjöründen hemen önce kurulmalıdır. Kurulum basittir ve boru kesmeye gerek yoktur. Lütfen havuzun altındaki devreyi düzenli olarak boşalttığınızdan emin olun veya soğutma kulesi suyundan kalan katıları çıkarmak için bir santrifüj filtre kullanın.

Ürün Karşılaştırma

Vulcan İle Su Yumuşatıcılarının Karşılaştırılması
Vulcan, kireç ve pas ile ilgili sorunlarınızı çözen elektronik (kapasitif) impuls/vuru tabanlı, çevre dostu bir su arıtma sistemidir. Ancak, başka ilkelere dayalı olan kullanılabilir başka üniteler de vardır.

Tuz bazlı su yumuşatıcıları (iyon-değiştiriciler olarak anılır) suyu arıtmak için, tuz ve kimyasalları kullanırlar. Onların kurulumu, sadece profesyonel bir tesisatçı tarafından yapılması gereken boru sistemi içine yapılır. Mineralleri (kalsiyum ve magnezyum iyonları), iki kat fazla sodyum (tuz) iyonları ile değiştirirler. Kalsiyum ve magnezyum silindiğinden, su daha sonra daha yumuşaktır. Bu şekilde su yumuşatıcıları, önemli ölçüde suyun sodyum içeriğini artırırlar. Bu da, ciddi bir sağlık tehdidi ve kesinlikle çevre için bir tehdit oluşturur.

Paranın boşa harcanması: Düzenli su yumuşatıcılarını sadece satın almak pahalı değildir aynı zamanda kurulumunu yapmak için bir uzmana ihtiyacınız olacaktır. Yerine konduktan sonra, sürekli olarak tuz ile doldurulması gerekir. Hiç bitmeyen bakım: Bakım, tuz ile sürekli dolumu, granül yıkaması ve vanalar ile ölçüm istasyonunun denetimini kapsar.

Çevre Mevzuatı

Çevre
Su kaynakları, değerli bir maddedir. Bizim büyük miktarda tatlısuya gereksinmemiz var, fakat dünyadaki suyun sadece % 2.5 tatlısudur ve bunun üçte ikisi, buzullar ve buz takkelerinde donmuş haldedir. Su yumuşatıcılarının kullanımı, gezegenimizdeki mevcut temiz suyun azalmasına katkıda bulunur. Bu nedenle,
çevre dostu teknolojilerin kullanılması ve çevreye zarar vermemek önemlidir.

ABD hükümeti su yumuşatıcılarını yasaklamaya başladı
Yukarıda belirtilen nedenlerden ve çevre için büyük bir tehlike olmasından dolayı, ABD hükümeti yumuşatıcıları yasaklamaya başladı.
Düzenli su yumuşatıcılarını sadece satın almak pahalı değildir aynı zamanda kurulumunu yapmak için bir uzmana ihtiyacınız olacaktır. Yerine konduktan sonra, sürekli olarak tuz ile doldurulması gerekir. Hiç bitmeyen bakım: Bakım, tuz ile sürekli dolumu, granül yıkaması ve vanalar ile ölçüm istasyonunun denetimini kapsar.

Ticari ve Endüstriyel Uygulamaları: Faydaları

Tesis Yönetimi
Bir bina, otel ya da işletmeyi yönetmek; tüm teknik ekipmanın, sıhhi istasyonların, açık alanların ve benzerlerinin sürekli gözlenmesini gerektirir. Vulcan, birçok alanda yönetilebilirliği, sürdürülebilirliği ve karlılığı artırmada yardımcı olur. Vulcan, su ile beslenen aletlerin azami servis ömrüne ulaşmasında yardımcı olur ve onların bakım gereğini asgaride tutar.

Boru Sistemi
a) Boru sisteminizdeki kireç tortularının azaltılması Vulcan, kireç parçacıklarının yapışma gücünü ortadan kaldırır, böyle kireç ince toz halinde kolayca suyunuzdan dışarı atılır.

b) Yeni kireç oluşumu durdurulur
Vulcan zaten mevcut olan tortuları parçalarına ayırır Vulcan boru sisteminde mevcut kireci özenle çözer. Kireç birikmesi süreci tersine çevrilir ve borular giderek daha temiz hale gelir. Bu çıkarma süreci, işleme tabi tutulan kristallerin boyutu mikroskobik düzeyde olduğundan ve sudan dışarı atıldığından borularınızı veya drenajı engellemeyecektir.

c) Korozyon koruması
Metal borular genellikle oyuklaştıran korozyon sorunu yaşarlar. Elektrikli Vulcan vuruları, oyuklaştıran korozyonu önleyen bir metal karbonat koruyucu tabaka
oluşturur.

d) Artan su basıncı
Vulcan, boruları kireç tortularından sterilize eder ve bu durumda bir borunun tam çapını geri elde edebilirsiniz. Su tekrar serbestçe akabilir ve normal su basıncını yeniden kazanırsınız.

e) Vulcan pası en aza indirir
Çoğu durumda ne zaman kireç tortuları olursa, ondan kısa bir süre sonra pasla da karşılarsınız. Pas genellikle kendini kireç tortuları içine yerleştirir. Pas oksitleri kırmızı renkte olduğundan, metal borular içindeki kireç tortuları da daha sonra genellikle kırmızı renkte görünür. Vulcan arıtması kireci azalttığında, onunla birlikte pası da çıkarır.


f) Vulcan boruların içinde bakteri üremesini en aza indirir
Onların pürüzlü yüzeylerindeki kalın kireç tortuları, bakteriler için ideal üreme yeridir. Kireç gidince, artık bakterilerin büyüyebileceği yuvalama alanları da kalmaz.

Teknik Aletler

Su ısıtıcıları
Vulcan, deposuz su ısıtıcılarında sürekli olarak kireç birikmesini kontrol eder ve ısı eşanjörleri daha az tortu aldığından sürekli bakım gereği azalır. Su ısıtıcınız, yeniden çok daha verimli şekilde çalışacak ve bir sonraki servis bakım süresini uzatabileceksiniz.

Isıtma sistemleri yeniden tam performans kazanır
Su, sıcak su tankında ısıtıldığında, sert su; her zaman, ısıtma elemanları üzerinde tortulaşmalara yol açar. Bu katman, kaçınılmaz olarak ısı aktarma kapasitesinde büyük bir azalmaya neden olur. Vulcan ile tortular en aza indirilir ve ısıtmanız yeniden daha yüksek bir kapasiteyle gerçekleşir. Servis bakım aralıkları uzatılır. Standart olarak su ısıtma faturaları da önemli ölçüde azalacaktır.

Güneş enerjili su ısıtma
Vulcan, sistemin içindeki kireç birikmesini önler. Isı eşanjörlerini ve dağıtıcı boruları temiz tutar. Ayrıca, Vulcan; kolektörler içinde kireç birikmesini düşürür,
sıcak su tanklarını ve vakum boruları korur ve sistemi aşırı ısınmadan uzak tutar. Asitleri sirküle etmeye artık ihtiyaç yoktur.

Soğutma Kuleleri
Vulcan, kireç tortularında önemli bir düşüş sağlar. Akan su artık toksik değildir ve bakteriyel kontaminasyon en aza indirilmiştir. Vulcan ile, soğutma kulesi su kullanımını en aza indirerek, kireç konsantrasyonunun daha yüksek çevrimlerinde çalıştırılabilir.
Düzenli su yumuşatıcılarını sadece satın almak pahalı değildir aynı zamanda kurulumunu yapmak için bir uzmana ihtiyacınız olacaktır. Yerine konduktan sonra, sürekli olarak tuz ile doldurulması gerekir. Hiç bitmeyen bakım: Bakım, tuz ile sürekli dolumu, granül yıkaması ve vanalar ile ölçüm istasyonunun denetimini kapsar.

Büyük Binalarda Aylık Tasarruf

 •     Boru ve cihazlar daha temiz kalır
 •     Daha verimli ısıtma sistemleri
 •     En aza indirilmiş temizleme maliyetleri
 •     Ekipmanın daha az onarımı
 •     Artık bakım ve su yumuşatıcılar için tuz alımına gerek olmaması
 •     % 15-20 kadar mevcut maliyetlerinizde aylık tasarruf
Image
Image

Isıtma Sisteminin Verimliliğinin Artırılması

Su; bir su ısıtıcı ya da bir deposuz su ısıtıcısı ile ısıtıldığında, sert su her zaman ısıtma elemanları üzerinde tortulara yol açar. Bu katman, kaçınılmaz olarak ısı aktarma kapasitesinde büyük bir azalmaya neden olur. Sadece 2 mmlik bir kireç tortusu, % 15’den fazla enerji kaybına yol açabilir. Isıtma süresindeki artış, güç tüketiminizde büyük bir artışa neden olur.

Makine İşletiminde Tasarruf Potansiyeli

Vulcan, su ile çalışan birçok makinenin performans ve verimliliğini artırır. Vulcan’nın kullanılması, kurulum gününden başlayarak size zaman ve para tasarrufu sağlar.

Altı Tipik Para Tasarrufu Alanı

 •     Makinenin içindeki kireçlenme en aza indirilir.
 •     Eğer katkı maddeleri kullanılırsa, bunlar çoğu zaman daha etkili ve daha uzun sürer.
 •     Tekrar servise alınması gerekmeden önce makine daha uzun süreyle çalıştırılabilir. Genellikle parçaların temizliği daha kolaydır.
 •     Daha az onarım ve tek tek parçaların değiştirilmesine daha az ihtiyaç gerektirir.
 •     Su veya diğer sıvıları taşıyan depolar daha az bakıma ve bunların temizlenmesi gerek olur. Çoğu zaman bu çok daha kolay ve hızlıdır. Bu azaltılan servis süresi daha az üretim arası sonucunu getirir.
 •     Daha az biyofilm ve bakteriyel büyüme, kontrol önlemlerinde ve bununla mücadelede kullanılacak kimyasal maddelerde azaltmaya olanak verir.
Image