Tarımda Vulcan Ürünlerimizin Faydaları

Vulcan bitki beslenme kabiliyetini ve üretim kalitesini artırır. Tuzluluk sorunlarını çözer, sulama sistemlerinde kireç ve mineral tıkanıklıklarının önüne geçer.

Image

Vulcan Su İyileştirme Sistemi

Vulcan teknolojisi tarım sulamacılığında tasarrufun yeni adı olarak karşımıza çıkmaktadır. Vulcan suyun verimli kullanımını sağlar, kireç ve pas sorunlarını tamamen ortadan kaldırır. Fotosentezi engelleyen ve dolayısıyla bitki büyümesine ket vuran kireç birikintilerinin giderilmesinde de tamamen etkilidir.

Vulcan suya elektronik frekans göndererek suyun fiziksel olarak iyileştirilmesini sağlayan teknolojidir. Üretiminde Alman imzası bulunan bu teknoloji, tarımsal alanlardaki ısıtma ve sulama sağlayan boru sistemlerinde 0-95 santigrat derecede çalışabilmektedir. Sistem, tüm boru tiplerinde çalışmaya uygundur ve kurulumu oldukça kolaydır. Vulcan’ın montajı esnasında mevcut borularınız kesilmez ve üretim durdurulmaz. Metreküp kapasitesi yüksektir. Ürün grubu olarak 1” boru çapında 3 metreküp saat, 20” boru çapında 800 metreküp saattir. 30” ve 40” boru çaplarına çıkıldığında ise sınırsız metreküp kapasitesine sahiptir.
Image
Image
Image
Her türlü boru tipi ve çapında kullanılabilen bu cihaz ile tek seferde su iyileştirmesi mümkün olmaktadır. Cihazın ana kartı akrilik döküm içerisine yerleştirilmiş şekildedir. Bu sayede ana kart; sıcaklık, soğukluk veya nem gibi dış etkenlerden kesinlikle etkilenmemektedir. 40 yıllık geçmişe sahip olan bu alman teknolojisi tam bir fiyat performans ürünüdür. Bu özelliği ile “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerimize” birebir uygundur.

Fiziksel su iyileştirme sistemimizi tercih eden üreticilerimizin yalnızca bir kereye mahsus yatırım maliyeti olacaktır. Bunun dışında hiçbir bakım masrafı bulunmayan Vulcan, sulama ve ısıtma sularını efektif bir biçimde iyileştirmektedir. Su iyileştirmesini kesinlikle tuz ve kimyasal kullanmadan yapmaktadır. Saatte 2 Watt elektrik tüketimi olan ürünümüz tam manasıyla çevre dostudur. 25 yıl uluslararası garantili bu teknoloji, kaliteli suyun yeni adı mottosunu da oldukça hak etmektedir. Vulcan; su, enerji ve en önemlisi gübre tasarrufu yapmak isteyen herkesin tanışmak isteyeceği bir teknolojidir.

Suda mevcut durumdaki elementleri oldukça küçük parçalara (nano parçacıklara) ayırmayı başaran Vulcan iyileştirmesi, bu besin maddelerinin köklere çok daha kolay ve yeterli biçimde ulaşmasını da sağlamaktadır. Bu sayede bitkilerin ihtiyacı olan tüm besin elementlerinin emilimini garantiye almaktadır.
Vulcan ile özlenen bereketli topraklara sahip olmak, aynı zamanda doğaya ve geleceğe yatırım yapmak da mümkündür. Toprağın, suyun ve insanın aynı anda kazandığı döngüde yıldızı parlayan bu cihaz; boru, fıskiye, drip ve benzeri filtreli yapılarda kireç oluşumunu önlemekte, ürünlerin daha sağlıklı ve özlenen görüntülerinde yetişmesine katkıda bulunmaktadır.
Image
Image
Vulcan, gübre ve zirai ilaç ihtiyacını da minimize eder. Tuzlu topraklarda yetiştiricilik yapma hayalini gerçeğe dönüştürmektedir. Tuzun hızlı ayrışımına olanak sağlayan ve dünyanın sürdürülebilir alanlarını iyileştirmek adına en önemli rolü üstlenmeye hazır olan Vulcan, suyun içerisinde yer alan kalsiyum, magnezyum ve diğer tüm önemli mineralleri de doğru formda bitkilere ulaştırmaktadır. Bu katkısıyla gübreden %20 ila %50 oranında tasarruf elde etmeyi sağlamaktadır.